Gjëja e duhur për çdo hundë gëzofi

Qofshin qentë e vegjël apo të mëdhenj, këlyshët, këlyshët e vjetër, pleshtat e rinj, drithërat dhe tufat e energjisë - të gjithë meritojnë një tërheqje komode dhe të sigurt. Si duket varet nga nevojat e çdo kafshe individuale, dhe sigurisht që ato janë gjithmonë të ndryshme. Çfarë dallimesh ka tek ne snuggle dreamer Ne kemi përmbledhur për ju këtu të gjitha shpellat dhe shtretërit përkëdhelës dhe asaj që duhet t'i kushtoni vëmendje.

Çdo mik me katër këmbë ka nevojë për tërheqjen e tij ideale për të rimbushur bateritë e tij. Apo do të dëshironit të bënit pa shtratin tuaj të ngrohtë me një dyshek të butë kur flini? Gjumi i qetë është gjithashtu i rëndësishëm për kafshët në mënyrë që të jenë vërtet të aftë për aventura të reja ditën tjetër.

Një shpellë qensh është veçanërisht e përshtatshme për kafshë të mëdha ose të vogla pa një shtresë të poshtme ose me gëzof të shkurtër që ngrijnë shpejt. Në brendësinë komode të snuggle dreamer ju mund të ngroheni shpejt përsëri në çdo kohë. Për qentë e shqetësuar, shpella është një strehë e sigurt. Nëse kjo bëhet stresuese për ta, ata mund të zvarriten për një moment dhe të shikojnë ngutje dhe nxitim nga jashtë nën mbrojtjen e çatisë/tavanit. Dhe pastaj janë miqtë me katër këmbë që - si ne njerëzit - thjesht nuk mund të pushojnë pas një dite emocionuese. Kjo është veçanërisht e vërtetë për qentë e rinj, këlyshët dhe ata që jetojnë në një shtëpi të zënë me fëmijë ose kafshë të tjera shtëpiake. Në mbrojtjen e shpellës së përkëdhelur, ata mund të tërhiqen nga fotografia dhe të pushojnë.

Pas një dite të gjatë mezi presim të pushojmë më në fund në divan. Të bësh një sy gjumë të gjatë pas një shëtitjeje të gjatë është shpërblimi i përsosur për qentë – i ngrohtë dhe i sigurt. Nuk janë vetëm qentë që flenë më mirë snuggle dreamer strofulla të ngurta, por edhe mjeshtri ose zonja e lidhur, e cila nuk duhet të ngjitet përsëri natën për të futur përsëri qenin që dridhej në vendin e tij të gjumit. Dhe edhe nëse i duam kafshët tona, zgjimi në mes të natës, sepse qeni ynë nuk mund të pushojë, mund të jetë vërtet i privuar nga gjumi. E kupton se sa i rëndësishëm është gjumi i mirë vetëm kur nuk e ke!

snuggle dreamer Shpellat janë përshtatur kryesisht për nevojat e qenve dhe të dizajnuara për të qenë funksionale - por në të njëjtën kohë ato janë pika kryesore e dizajnit. Sepse është e rëndësishme për ne që të prodhojmë produktet tona ekskluzivisht nga materiale të cilësisë së lartë dhe të qëndrueshme. Ju gjithashtu mund të riporositni çdo element në dyqanin tonë online. Një snuggle dreamer Shpella përkëdhelëse përbëhet nga tre pjesë: mbulesa duke përfshirë "çatinë", jastëkun e brendshëm dhe tubin, i cili lejon qenin tuaj të ngjitet në shpellën e përkëdhelur dhe të mbulohet.

Referenca

Mbulesat e jorganit janë të disponueshme në variante, ngjyra dhe materiale të ndryshme që lahen. Ne kemi zgjedhur të përdorim vetëm materiale sintetike në mënyrë që të snuggle dreamer janë më pak të ndjeshëm ndaj papastërtive dhe aromave. Mbulesat janë gjithashtu të lëvizshme dhe lahen me makinë në 40 gradë dhe më pas thahen në tharëse (vetëm përjashtim: CaptainFluffy, ju lutemi mos e thani me tharje). Sepse higjiena është një domosdoshmëri në vendin e gjumit! në sajë të snuggle dreamer Veshje Easy-Clean në modelet Classic, SuperfyZipOff, FreshCave dhe CaptainFluffy, papastërtitë e lehta gjithashtu mund të fshihen lehtësisht me një leckë të lagur.

Dyshek 

Jastëku i brendshëm është i disponueshëm në dy variante: versioni standard pak më i lirë i mbushur me kaçurrela poliester ose me shkumë visko. Dyshekët me kaçurrela poliester rimarrin gjithmonë formën e tyre (edhe pas dremitjeve të gjata). Për krahasim: ndryshe nga dyshekët e tjerë me fibra të lëmuara, kaçurrelat poliester sigurojnë që jastëku të qëndrojë voluminoz për shumë më gjatë dhe të mos shembet. Dhe meqë ra fjala: Ju gjithashtu mund të përcaktoni individualisht sasinë e mbushjes së jastëkut falë një zinxhiri.

Jastëku i brendshëm ortopedik është i mbushur pothuajse ekskluzivisht me shkumë Visco dhe një pjesë të vogël kaçurrelash poliester për ta bërë më të lehtë shkundjen. Kjo shkumë e rehatshme e kujtesës është shumë lehtësuese e presionit për shtyllën kurrizore dhe nyjet në krahasim dhe për këtë arsye është përdorur në dyshekë për ne njerëzit për vite me radhë. E përkryer për të moshuarit dhe qentë me probleme të shtyllës kurrizore dhe kyçeve. Ky jastëk i brendshëm gjithashtu mund të gatuhet siç duhet nëse është e nevojshme, në mënyrë që thekonet e shkumës Visco të lirohen përsëri dhe të qëndrojë e këndshme dhe me gëzof dhe të mos shembet.

Shpellat tona të qenve janë të disponueshme për qentë e vegjël, të mëdhenj dhe, natyrisht, të mesëm në përmasat M, L, XL dhe XXL. Duke filluar me një diametër prej 65 cm, mbi 89 cm për qentë me madhësi të mesme deri në shpellën e qenve XXL me një diametër prej 113 cm për qentë e mëdhenj me gjatësi të pasme deri në 90 cm. Për të duhurin snuggle dreamer Për të gjetur madhësinë e duhur për qenin tuaj, ne kemi krijuar një tabelë përmasash. Këto mund t'i gjeni në faqen tonë të internetit në https://www.snuggle-dreamer.rocks/groessentafel/. Tabela është një udhëzues se cila madhësi është e përshtatshme për të dashurin tuaj. Në dyqanin tonë online jepen edhe përmasat për çdo produkt. Pra, nëse tashmë keni një shpellë qensh, mund të shihni se cilat jastëkë qensh përshtaten.

Çdo qen është i ndryshëm, por ka një të përshtatshëm për të gjithë snuggle dreamer Shpella. Ne kemi modele dhe variante shumë të ndryshme që ju të zgjidhni: The snuggle dreamer Shpellat e qenve ndryshojnë edhe për sa i përket shkallës së ngrohtësisë. Modelet tona DandyDenim, Classic dhe SuperfyZipOff janë tepër të ngrohta. Modeli CaptainFluffy është i përshtatshëm për kafshët me një kërkesë mesatare për nxehtësi dhe shpella FreshCave është për të gjithë miqtë me katër këmbë që e pëlqejnë atë pak më të ajrosur për një festë. Mos ngurroni të shfletoni përzgjedhjen e produkteve tona. Ne kemi shumë materiale, ngjyra, madhësi të ndryshme - çdo qen ka gjetur shpellën e duhur.

Përveç nevojave të mikut tuaj katërkëmbësh, luan edhe një rol, sigurisht ku duhet të jetë shpella: brenda apo jashtë? Sepse në kopsht ose në tarracë, një material më i fortë dhe opsionalisht gjithashtu i papërshkueshëm nga uji ose i papërshkueshëm nga moti për shpellat në natyrë është sigurisht i domosdoshëm! Sigurisht që të gjitha janë snuggle dreamer gjithashtu lahet lehtësisht në lavatriçe. Për ata që shqetësohen nga qimet e qenit, ju rekomandojmë të përputhen me ngjyrën e veshjes së brendshme dhe të materialit të jashtëm me veshjen e qenit. Qimet e qenit janë pothuajse të padukshme. Të gjitha materialet e snuggle dreamer Shpellat janë në dispozicion në variacione të ndryshme ngjyrash, nga të cilat mund të zgjidhni individualisht.

Por ju nuk keni vetëm shumë opsione kur bëhet fjalë për materialin e shpellës përkëdhelëse: Nëse dëshironi të provoni nëse produktet tona i përshtaten të dashurit tuaj ose nëse tashmë keni një shpellë qensh, mund të zgjidhni produktet tona nga Dellbar nga snuggle dreamer shikoni përreth Ose si thua për një pjesë shtesë të përqafimit për të dashurin tënd? Disa nga modelet tona janë super të buta dhe super me gëzof, siç është varianti CaptainFluffy. Dhe disi ju merrni diçka prej saj. Në fund të fundit, është thjesht një foto e lezetshme kur qeni shikon nga shpella e tij me sy të kënaqur. Kjo na qetëson menjëherë! Kur qeni ynë është i lumtur, jemi edhe ne.

Me snuggle dreamer Gjithçka filloi me një shpellë përkëdhelëse - por ne e kemi zgjeruar vazhdimisht gamën tonë që atëherë. Së pari me variantet "Topless" të shpellave tona: CaptainFluffyTopless dhe FreshTopless - jastëkët tanë ose shtretërit e qenve pa mbulesa në madhësitë M, L, XL dhe XXL (për qen shumë të mëdhenj). Por rehatia mbetet e njëjtë. Sepse edhe me këta shtretër qensh ju keni zgjedhjen mes dyshekut standard dhe atij ortopedik. Shtesa më e fundit në gamën tonë është linja jonë e produkteve Dellbar snuggle dreamer, i cili përfshin shtretër qensh dhe shporta qensh me buzë të larta në madhësi dhe ngjyra të ndryshme. Një shportë ose jastëk qensh ose krevat qensh nga Dellbar është i pajisur me një jastëk të butë ortopedik. Jastëku është krijuar posaçërisht për nevojat e qenve me kërkesa të larta. Keni zgjedhje midis pesë ngjyrave të shkëlqyera: gri klasike, e verdha me diell apo më mirë bezhë klasike?

Kur bëhet fjalë për ngjyrën, ju jeni të llastuar për zgjedhjen: përzgjedhja jonë varion nga pëllumbi modern në gri klasike, e zezë ose kafe në të verdhë të ndezur ose rozë. Për shkak se më e mira për qenin tuaj mund të duket edhe elegante, në fund të fundit, jastëkët, shportat, shtretërit e qenve dhe shpellat e qenve janë zakonisht në një vend të dukshëm në dhomën e ndenjes ose dhomën e gjumit. Ne duam të kombinojmë funksionalitetin dhe dizajnin. Produktet tona duhet t'ju bëjnë ju dhe qenin tuaj të lumtur!

Po sigurisht! Referencat e snuggle dreamer janë të lëvizshme dhe sigurisht që lahen. Në dyqanin tonë online ju gjithashtu mund të porositni të gjitha mbulesat në të gjitha madhësitë individualisht - nëse dëshironi një ndryshim - për shembull nga gri në blu. Dhe sepse është veçanërisht e rëndësishme për ne që ju dhe qeni juaj të merrni diçka nga snuggle dreamer Nëse keni shpella qensh dhe jastëkë qensh, mund të porosisni edhe elementë të tjerë individualë përveç mbulesave: të tilla si jastëkët tanë të brendshëm, tubin dhe madje edhe materialin mbushës.

Macet meritojnë po aq rehati sa qentë! Dhe sigurisht shpellat tona të qenve janë gjithashtu të përshtatshme si shpella macesh. Maceve u pëlqen të kërkojnë një vend komod për t'u tërhequr dhe ata zgjedhin kutinë e kartonit si mbretërinë e tyre të vogël. Ne kemi diçka shumë më komode atje dhe jemi të lumtur kur shpella e qenit bëhet një shpellë mace. Ne rekomandojmë madhësinë më të vogël për qentë e vegjël, madhësia M, si zona e re e preferuar e gjumit dhe e lojës së maces suaj.

Shpellat dhe shtretërit tanë të qenve prodhohen në vendet e BE-së dhe dërgohen si dërgesa me DHL pas blerjes. Qoftë qen i vogël, qen i madh, madhësia XL ose XXL, për brenda, jashtë, për mace apo qen - do të gjeni produktin e duhur për nevojat tuaja në dyqanin tonë online. Shfletoni dyqanin tonë tani dhe porosisni shtretër qensh të lirë, shpella qensh dhe jastëkë qensh në internet!