Вистинската работа за секој крзнен нос

Без разлика дали се мали кучиња или големи кучиња, кученца, стари газови, млади бункери, лути и снопови енергија - секој заслужува пријатно и безбедно повлекување. Како изгледа зависи од потребите на секое поединечно животно, а секако тие се секогаш различни. Какви разлики има кај нас snuggle dreamer Овде ви ги сумиравме сите згодни пештери и кревети и на што треба да обрнете внимание.

На секој четириножен пријател му треба идеално повлекување за да ги наполни батериите. Или би сакале без вашиот топол кревет со мек душек кога спиете? Мирниот сон е важен и за животните за да бидат навистина способни за нови авантури следниот ден.

Кучешката пештера е особено погодна за големи или мали животни без подвлакно или со кратко крзно кое брзо замрзнува. Во пријатна внатрешност на snuggle dreamer можете брзо да се загреете повторно во секое време. За вознемирените кучиња, пештерата е безбедно засолниште. Ако им стане стресно, тие можат да се оддалечат за момент и да ја гледаат гужвата и вревата однадвор под заштита на покривот/таванот. А потоа, тука се и четириножните пријатели кои - како ние луѓето - едноставно не можат да се опуштат по возбудлив ден. Ова е особено точно за млади кучиња, кученца и оние кои живеат во зафатено домаќинство со деца или други домашни миленици. Во заштитата на глечевата пештера можат да се повлечат од сликата и да се релаксираат.

По долгиот ден, со нетрпение очекуваме конечно да се опуштиме на каучот. Долгата дремка по долга прошетка е совршена награда за кучињата – топла и безбедна. Не само кучињата спијат подобро snuggle dreamer здивните пештери, но и поврзаниот господар или љубовница, кои повеќе не мора да се качуваат навечер повторно за да го напикаат треперливото куче во неговото место за спиење. И, дури и ако ги сакаме нашите животни, тоа што ќе се разбудиме среде ноќ затоа што нашето куче не може да се одмори, може навистина да лиши од сон. Сфаќате колку е важен добриот сон само кога го немате!

snuggle dreamer Пештерите се првенствено прилагодени на потребите на кучињата и дизајнирани да бидат функционални - но во исто време тие се вистински дизајнерски врвни точки. Затоа што ни е важно да ги произведуваме нашите производи исклучиво од висококвалитетни и издржливи материјали. Можете исто така да го пренарачате секој елемент во нашата онлајн продавница. Еден snuggle dreamer Пештерата за милување се состои од три дела: покривка вклучувајќи го „покривот“, внатрешното перниче и цевката, која му овозможува на вашето куче да се качи во милуваната пештера и да се покрие.

Референцата

Навлаките за јоргани се достапни во различни варијанти, бои и материјали за перење. Избравме да користиме само синтетички материјали, така што snuggle dreamer се помалку чувствителни на нечистотија и мириси. Капаците исто така се вадат и се перат во машина на 40 степени, а потоа се сушат во машина (само исклучок: CaptainFluffy, ве молиме не сушете се на сушење). Затоа што хигиената е задолжителна на местото за спиење! благодарение на snuggle dreamer Лесно чистење на моделите Classic, SuperfyZipOff, FreshCave и CaptainFluffy, лесната нечистотија може лесно да се избрише со влажна крпа.

Душекот 

Внатрешното перниче е достапно во две варијанти: малку поевтина стандардна верзија исполнета со полиестерски кадрици или со снегулки од виско пена. Душеците со полиестерски кадрици секогаш ја враќаат својата форма (дури и по долги дремки). За споредба: за разлика од другите душеци со мазни влакна, полиестерските кадрици обезбедуваат перницата да остане обемна многу подолго и да не се распаѓа. Патем: можете и поединечно да ја одредите количината на полнење на перницата благодарение на патент.

Ортопедското внатрешно перниче е исполнето речиси исклучиво со снегулки од Visco пена и мал дел од полиестерски кадрици за полесно да се тресат. Оваа удобна мемориска пена во споредба многу го намалува притисокот за 'рбетот и зглобовите и затоа со години се користи во душеците за нас луѓето. Совршен за постари лица и кучиња со проблеми со 'рбетот и зглобовите. Ова внатрешно перниче може и правилно да се замеси доколку е потребно, за повторно да се олабават снегулките од Visco пената и да остане убаво и меки и да не се распаѓа.

Нашите пештери за кучиња се достапни за мали, големи и, се разбира, кучиња со средна големина во големини M, L, XL и XXL. Почнувајќи со дијаметар од 65 cm, над 89 cm за кучиња со средна големина до пештерата за кучиња XXL со дијаметар од 113 cm за големи кучиња со должина на грбот до 90 cm. За вистинскиот snuggle dreamer За да ја пронајдете вистинската големина за вашето куче, создадовме табела со големини. Можете да ги најдете на нашата веб-страница на https://www.snuggle-dreamer.rocks/groessentafel/. Табелата е водич за тоа која големина е соодветна за вашата мила. Во нашата онлајн продавница се дадени и димензиите за секој производ. Значи, ако веќе поседувате кучешка пештера, можете да видите кои перничиња за кучиња одговараат.

Секое куче е различно, но има погодно за секого snuggle dreamer Пештера. Имаме многу различни модели и варијанти од кои можете да изберете: The snuggle dreamer Кучешките пештери се разликуваат и во однос на степенот на топлина. Нашите модели DandyDenim, Classic и SuperfyZipOff се екстра топли. Моделот CaptainFluffy е добро прилагоден за животни со средна потреба од топлина, а пештерата FreshCave е за сите четириножни пријатели на кои им се допаѓа малку повоздушеста за сиеста. Слободно разгледајте го нашиот избор на производи. Имаме многу различни материјали, бои, големини - секое куче ја најде вистинската пештера.

Покрај потребите на вашиот четириножен пријател, таа игра и улога, се разбира, каде треба да биде пештерата: внатре или надвор? Затоа што во градината или на терасата, секако неопходен е поцврст, а по избор и водоотпорен или водоотпорен материјал за надворешни пештери! Секако дека сите се snuggle dreamer исто така лесно се перат во машина за перење. На оние на кои им пречи кучешката коса, препорачуваме да ја усогласат бојата на внатрешниот слој и надворешниот материјал со палтото на кучето. Кучешки влакна се речиси невидливи. Сите материјали од snuggle dreamer Пештерите се достапни во различни варијации на бои, од кои можете да изберете поединечно.

Но, немате само многу опции кога станува збор за материјалот на пештерата за милување: ако сакате да тестирате дали нашите производи одговараат на вашата мила или ако веќе имате пештера за кучиња, можете да ги изберете нашите производи од Dellbar со snuggle dreamer Гледај наоколу Или што е со дополнителен дел од гушкање за вашата мила? Некои од нашите модели се супер меки и супер меки, како што е варијантата CaptainFluffy. И некако добивате нешто од тоа. На крајот на краиштата, тоа е само симпатична слика кога кучето гледа надвор од својата пештера со задоволни очи. Тоа веднаш не опушта! Кога нашето куче е среќно, сме и ние.

Со snuggle dreamer Сè започна со милувачка пештера - но оттогаш ние постојано го прошируваме нашиот опсег. Прво со „Топлес“ варијантите на нашите пештери: CaptainFluffyTopless и FreshTopless - нашите перничиња или кревети за кучиња без навлаки во големини M, L, XL и XXL (за многу големи кучиња). Но, удобноста останува иста. Затоа што и со овие кревети за кучиња имате избор помеѓу стандарден и ортопедски душек. Најновиот додаток на нашиот асортиман е нашата производна линија на Dellbar snuggle dreamer, кој вклучува кревети за кучиња и корпи за кучиња со високи бандажи во различни големини и бои. Кошница или перница за кучиња или кревет за кучиња од Dellbar е опремена со мека ортопедска перница. Перницата е специјално развиена за потребите на кучињата со високи барања. Имате избор помеѓу пет одлични бои: класично сива, сончево жолта или поточно класична беж?

Што се однесува до бојата, вие сте расипани за избор: нашиот избор се движи од модерна гулаб до класична сива, црна или кафена до светло жолта или розова. Бидејќи најдоброто за вашето куче може да изгледа и шик, на крајот на краиштата, кучешките перничиња, корпите, креветите за кучиња и кучешките пештери обично се наоѓаат на видно место во дневната соба или спалната соба. Сакаме да ги комбинираме функционалноста и дизајнот. Нашите производи треба да ве направат среќни вас и вашето куче!

Да секако! Референците на snuggle dreamer се отстранливи и секако се перат. Во нашата онлајн продавница можете да ги нарачате и сите корици во сите големини поединечно - доколку сакате промена - на пример од сива до сина. И затоа што ни е особено важно вие и вашето куче да добиете нешто од snuggle dreamer Ако имате кучешки пештери и перничиња за кучиња, можете да нарачате и други поединечни елементи покрај навлаките: како што се нашите внатрешни перничиња, цевката, па дури и материјалот за полнење.

Мачките заслужуваат исто толку удобност како кучињата! И секако нашите пештери за кучиња се погодни како пештери за мачки. Мачките сакаат да бараат пријатно место за повлекување и ја избираат картонската кутија како свое мало царство. Имаме нешто многу поудобно таму и сме среќни кога кучешката пештера ќе стане пештера за мачки. Ја препорачуваме најмалата големина за мали кучиња, големина М, како ново омилено место за спиење и играње на вашата мачка.

Нашите пештери и кревети за кучиња се произведуваат во земјите на ЕУ и се испраќаат како пратки со DHL по купувањето. Без разлика дали е мало куче, големо куче, големина XL или XXL, за внатре, надвор, за мачки или кучиња - ќе го најдете вистинскиот производ за вашите потреби во нашата онлајн продавница. Прелистајте ја нашата продавница сега и нарачајте евтини кревети за кучиња, пештери за кучиња и перничиња за кучиња онлајн!